Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych. Bez obecności lokalnych kapłanów nie można bowiem mówić o prawdziwym wzroście miejscowego Kościoła.
PDPA od ponad 120 lat duchowo i materialnie wspiera kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych, a także pomaga w budowie i wyposażaniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach. Otacza opieką blisko 800 seminariów (ok. 75 tys. seminarzystów) oraz 6,5 tys. nowicjuszy i nowicjuszek.


Wobec ogromu potrzeb ewangelizacyjnych PDPA w Polsce pragnie poruszyć jak najwięcej serc, aby żadne powołanie w krajach misyjnych nie zostało utracone. W dniu 1 października 2013 r. – we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji – rozpoczęła się ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. PDPA otocza opieką wszystkie seminaria i nowicjaty na terenach misyjnych, a od czterech lat w sposób szczególny dwa seminaria wyższe: św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze, gdzie do kapłaństwa przygotowuje się 50 kleryków, oraz św. Augustyna w diecezji Iquitos w Peru – 22 kleryków.


W adopcję można włączyć się poprzez:

  1. Codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów;
  2. Wybór formy pomocy finansowej.


Celem akcji AdoMiS jest stworzenie rodziny osób, która wspólnie przychodzą z pomocą przyszłym kapłanom i osobom konsekrowanym.
W akcję AdoMiS mogą włączyć się wszyscy – poszczególne osoby, ale także grupy parafialne, wspólnotowe czy koleżeńskie.
W 2015 r. na seminaria w Peru i na Madagaskarze PDPA przekazało prawie 60 tys. dolarów (w tym na Madagaskar ponad 48300, a do Peru ponad 9600 dolarów). W 2016 r. ofiary wzrosły i przekraczają 60 tys. dolarów. Wszystko to jest darem ofiarodawców zaangażowanych w akcję AdoMiS.

Od 2015 r. do akcji AdoMiS dołączyła inicjatywa „Misyjny Bukiet”. Jest to propozycja skierowana do księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców i jubilatów. Zachęcają oni swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów. Jest to wyraz wdzięczności za dar kapłaństwa, małżeństwa, powołania oraz za dar życia.
Zaproszeni goście kwotę przeznaczoną na kwiaty mogą włożyć do przygotowanej specjalnie na tę okazję koperty lub puszki. Temu gestowi towarzyszy modlitwa za seminarzystów, którzy w krajach misyjnych przygotowują się do kapłaństwa, za nowicjuszy i nowicjuszki.
Kwiaty więdną, a ofiara – zarówno duchowa, jak i materialna – jest wielkodusznym wsparciem na drodze do realizacji powołania.

PAPIESKIE DZIEŁO ŚW. PIOTRA APOSTOŁA
Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
tel. 22 838 29 44
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.adomis.missio.org.pl
Konto bankowe: PKO BP SA I/0 Warszawa 72 1020 1013 0000 0102 0002 7169

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH