Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Rusza piąta edycja AdoMiS – programu stypendialnego dla seminarzystów w krajach misyjnych. Akcja rozpoczyna się 1 października, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji.

Jaka jest historia kiełkowania ziarna powołania w życiu księdza Rusłana? Jest ona nierozerwalnie związana z historią Kościoła katolickiego w Kazachstanie.

7 maja, Niedziela Dobrego Pasterza, to patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. 

Czas Wielkiego Postu jest również czasem przygotowania do bierzmowania. Przypominamy o naszej misyjnej propozycji dla bierzmowanych i akcji AdoMiS.

Sytuacja kapłanów w Mongolii jest bardzo trudna. Jednak Bóg powoli działa i wraz z misjami daje nowe powołania. 

Serdeczne pozdrowienia z Wyższego Seminarium Duchownego św. Jana Marii Vianneya w Moramanga na Madagaskarze.
Otrzymaliśmy waszą wiadomość dotyczącą wsparcia naszego Seminarium. Dziękujemy za zrozumienie i wybranie nas.

W Bangladeszu 13 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, których udzielił im bp Gervas Rozario. Jak informuje rektor jedynego w tym kraju seminarium duchownego, wzrasta tam liczba powołań kapłańskich. Wielu tamtejszych kapłanów wyjeżdża na misje.

Zapraszam do przeczytania informacji o wzrastaniu do kapłaństwa młodych kleryków z Moramanga na Madagaskarze. Zanim zostaną kapłanami, tak żyją.

Adopcja misyjnych seminarzystów to troska o tych, którzy mają zanieść Ewangelię po krańce świata. W ostatnich tygodniach zwróciliśmy się z prośbą o modlitwę i wsparcie kleryków misyjnych do wszystkich księży seniorów. Przez całe kapłańskie życie troszczyli się o duszpasterstwo, teraz swoim cierpieniem, chorobą i czasem osamotnieniem proszą Pana Żniwa o nowych pracowników ewangelizacji.

Już od kilku lat Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła wspiera te same wspólnoty seminaryjne w ramach projektu AdoMiS, Misyjny Bukiet oraz dzięki zaangażowaniu wielu grup wspierających powołania w krajach misyjnych. Z tzw. “misyjnym opóźnieniem” pragnę zaprezentować kilka informacji z Wyższego Seminarium Duchownego im. Św. Augustyna w Iquitos w Peru.

Misyjny Bukiet

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów