Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

   W każdy poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w naszym Wyższym Seminarium Duchownym św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze organizowane jest spotkanie diecezjalne. Jest to Dzień Wyższego Seminarium Duchownego i cała diecezja organizuje wielkie święto, które daje okazję wiernym, by wspomóc duchowo i materialnie seminarzystów.

   Ten dzień rozpoczyna się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa i kapłanów z diecezji. Po komunii wierni składają dary: płody ziemi, rękodzieła i pieniądze.

   Po Mszy św. organizowany jest wielki pokaz malgaskich tradycyjnych śpiewów. Najbardziej znane to Hira gasy wykonywane przez dwie grupy artystów (około 30 osób każda). Spektakl ten trwa całe popołudnie.Jest również kila stoisk, które pozwalają ludziom się trochę zabawić i zjeść tradycyjne potrawy. Siostry zakonne sprzedają różne książki, dewocjonalia i przedmioty potrzebne do sprawowania kultu. Wszystkie dochody idą do kasy seminarium. Jest to jedna z form udziału Kościoła lokalnego w udzielaniu pomocy materialnej dla WSD.

 

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH