Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

 

Wielkie serce Benedykta XVI

 

 

   Papież senior Benedykt XVI w prywatnych apartamentach Watykanu przyjął delegację Papieskiego Dzieła Misyjnego MISSIO z Monachium pod przewodnictwem Wolfganga Hubera. Benedykt XVI z uznaniem mówił o pracy tego katolickiego dzieła pomocy i ofiarował 35 tys. euro na dwa projekty edukacyjne w Ugandzie i Burkina Faso.

   "Kształcenie katechistów, przede wszystkim w Afryce, jest dla Kościoła koniecznym do życia zadaniem" - powiedział Benedykt XVI.

   Kard. Joseph Ratzinger gdy był arcybiskupem Monachium i Fryzyngi pełnił także funkcję przewodniczącego MISSIO - Monachium.

   Dzięki darowi papieża seniora w Kampali, stolicy Ugandy, MISSIO będzie mogło sfinansować kształcenie 150 księży diecezjalnych w Instytucie św. Augustyna, aby "mogli poznać nowe, ważne aspekty swojej kapłańskiej posługi".

   "Znajdą tam cenne miejsce odnowy duchowej i wsparcie w szybko zmieniającym się społeczeństwie z jego wyzwaniami" - czytamy w komunikacie po spotkaniu.

   Ponadto, w diecezji Ouahigouya w Burkina Faso papieski dar pomoże w wykształceniu 27 młodych katechetów. Będą oni pracować w małych wspólnotach chrześcijańskich w wioskach i towarzyszyć wiernym w miejscach gdzie brakuje księży.   

 

 

 

 

 

 

 

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH