Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Książ Wielki to jedna z najstarszych miejscowości Małopolski. Właśnie tam w dniach od 10 do 14 marca br. w parafii św. Wojciecha (diec. kielecka) dzieci, młodzież oraz dorośli przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Ks. Maciej Będziński oraz s. Monika Juszka RMI z Papieskich Dzieł Misyjnych poprowadzili je na zaproszenie ks. proboszcza Edwarda Nowaka.

Rekolekcje były nietypowe, bo połączone z drogami krzyżowymi w plenerze. Natomiast dla najmłodszych odbyła się multimedialna droga krzyżowa w kościele. Poza dorosłymi parafianami w rekolekcjach wzięły też udział dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gimnazjum im. Stefana Żechowskiego oraz młodzież z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa.
Parafianie hojnie wsparli akcję „Adoptuj Misyjnych Seminarzystów”. Seminarium w Moramanga otrzymało w darze od Proboszcza ornat i dwie stuły, które już niedługo osobiście przekaże ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, udający się w podróż na Madagaskar.
Misje mogą również liczyć na wsparcie róż różańcowych, szczególnie podczas comiesięcznych nabożeństw misyjnych.
Pasterzem diec. kieleckiej jest bp Jan Piotrowski, wieloletni dyrektor PDM w Polsce, któremu misje są szczególnie bliskie. O parafii mówił: „Książ to wdzięczna i dobra parafia. Życzę wam błogosławieństwa Bożego w głoszeniu Ewangelii”.
Proboszcz dziękując rekolekcjonistom, zadeklarował, że „od teraz misje to też sprawa naszej parafii z Książa Wielkiego”.

PDM/KG

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH