Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Szkoła Animatorów Misyjnych

AdoMiS (Adoptuj Misyjnych Seminarzystów) – pod taką nazwą ta idea nie była mi dotąd znana. Przeczytałam jedno zdanie w Internecie, obejrzałam klip filmowy…
Potem wpadł mi w ręce folder zachęcający do wspierania studentów w seminariach w ich rodzimych krajach misyjnych. W tamtym czasie nie podjęłam oficjalnie adopcji konkretnego seminarzysty. Chciałam się przyjrzeć swojej wytrwałości. Moje myśli poszły w kierunku modlitwy za inicjatorów AdoMiS oraz samych seminarzystów. Pracuję z młodzieżą szukającą drogi życia i myśl towarzyszenia młodym ludziom, aby mogli otrzymać wykształcenie i święcenia kapłańskie, wzbudziła moje uznanie, czuję jej wartość. Nadal wszak aktualne jest stwierdzenie, że „robotników mało”. Tym bardziej są cenni, gdy wywodzą się spośród ludzi tam mieszkających – rozumieją kulturę i mówią językiem mieszkańców.
Po refleksji nad doniosłością tej sprawy, kupiłam koszulkę propagującą dzieło AdoMiS i zaczęłam je wspierać. Cieszę się, że mogę być zaangażowana w pomoc seminarzystom w krajach misyjnych, gdzie potrzeba świadków Chrystusa.
Zachęcam osoby, które mogą włączyć się w dzieło AdoMiS, do zrobienia tego kroku.

Marzena Danowska (Szczecin)

fot. Uczestnicy Szkoły Animatorów Misyjnych w koszulkach AdoMiS.

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH