Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

W kościołach i w domach, kapłani oraz wierni diecezji tarnowskiej codziennie modlą się za dwóch misjonarzy. To jedna z inicjatyw z okazji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.„Ponieważ mamy prawie 60 diecezjalnych misjonarzy zaproponowaliśmy, żeby każdego dnia podczas modlitwy różańcowej modlić się za dwie osoby. Proponujemy również modlitwę za misjonarzy zakonnych i za zmarłych misjonarzy” – mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Dziś w diecezji trwa modlitwa za ks. Piotra Skrabę z Czadu i ks. Macieja Fleszara z Republiki Konga. Nazwiska misjonarzy, za których można się modlić w danym dniu znajdują się na stronie internetowej Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Są tam także listy tarnowskich misjonarzy napisane z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

„Początki chrześcijaństwa w misji św. Rodziny w Bousso w Czadzie, przypadają na lata 30. i 40. XX w. Dzisiaj wiara tej garstki pierwszych chrześcijan pomnożyła się tysiąckrotnie. Po przeszło siedemdziesięciu latach na misji jest ponad 10 tys. wierzących. Co ciekawe, początki wiary nie zaczęły się tutaj od księży czy wielkich misjonarzy, ale od zwykłego człowieka zafascynowanego osobą Jezusa. Dzisiaj my naszym świadectwem próbujemy pociągnąć tych, którzy są obok nas” – pisze z Czadu ks. Piotr Skraba.

W inicjatywę modlitewną za misjonarzy włącza się m.in. ks. Janusz Potok, proboszcz parafii Kamionka Wielka, który przez 13 lat głosił Ewangelię w Kazachstanie i 5 lat na Ukrainie. Były misjonarz podkreśla, że sam doświadczał siły modlitwy, kiedy był na Wschodzie.

„Wiedziałem, że ludzie modlą się za mnie. Pisały siostry zakonne m.in. z karmelu, klaryski i zapewniały o modlitwie. Modlili się także świeccy, niektórzy pisali SMS-y, emaile. To było dla mnie wsparcie” – dodaje.

W 10 krajach świata Ewangelię głosi 57 kapłanów diecezjalnych i jedna osoba świecka. Na misjach jest także około 250 osób konsekrowanych pochodzących z diecezji tarnowskiej.

 

źródło: KAI

fot. CATHOPIC.COM

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH