Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Tytuł ten zdobyli po raz trzeci z rzędu, po sukcesie w 2017 r. i 2018 r. Mowa o drużynie seminarzystów z Kielc, która w czwartek wywalczyła Mistrzostwo Polski w seminaryjnych zawodach tenisa stołowego. 22. edycja turnieju odbyła się w dniach 12-14 listopada w hali sportowej seminarium częstochowskiego. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Rozgrywki o tytuł Mistrza Polski odbywały się w dwóch konkurencjach: drużynowej i indywidualnej. W tym roku do mistrzostw zgłosiło się 63 kleryków z 18 wyższych seminariów duchownych z: Częstochowy, Sosnowca, Ełku, Rzeszowa, Koszalina, Wrocławia, Sandomierza, Tarnowa, Bydgoszczy. Kielc, Przemyśla, Kalisza, Torunia, Krakowa, Legnicy, Świdnicy. W mistrzostwach uczestniczyli także klerycy z seminariów zakonnych: paulini, redemptoryści i salwatorianie.

W turnieju drużynowym na II miejscu znalazło się seminarium z Kalisza, natomiast na III miejscu uplasowało się seminarium z Częstochowy.

W turnieju indywidualnym I miejsce zajął Robert Borzyszkowski z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów, II miejsce – Grzegorz Chlewicki z Kielc, natomiast III miejsce – Damian Kokocha z Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów.

Na zakończenie mistrzostw odbył się koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD).

Pierwsze Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 r. z inicjatywy ks. dr. Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium oraz kleryków działających w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego WSD Częstochowa.

Początkowo rywalizowano w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej, jednak już IV Mistrzostwa w 2002 r. odbyły się w nowo oddanej do użytku hali sportowej przy Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej został powołany w 1998 r. Częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne jest pierwszą Uczelnią duchowną w Polsce, przy której powstał Klub Uczelniany AZS.

 

 

źródło: KAI

fot. pixabay.com

 

 

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH