Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

„Jakiś czas temu biskupi, aby wyrazić swoją bliskość z kapłanami i pomóc im, wspierając ich w duszpasterskich wysiłkach, postanowili zorganizować Nadzwyczajny Kongres Duchowieństwa na Wybrzeżu Kości Słoniowej” – powiedział podczas konferencji prasowej bp Gaspard Béby Gnéba, administrator apostolski diecezji Odienné i przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Duchowieństwa, Seminariów i Posługi Powołań.

„W ubiegłym roku kapłani zgromadzili się wokół dokumentu przygotowawczego do kongresu, aby zastanowić się, modlić i przedstawić Konferencji Episkopatu propozycje pomocy i skutecznego towarzyszenia kapłanom, aby żyli w łasce, którą posiadają, oraz wypełniali swoją posługę. W tym roku wkraczamy w fazę narodową” – powiedział bp Gnéba, który ogłosił, że Nadzwyczajny Kongres Duchowieństwa odbędzie się w dniach od 1 do 5 lipca na temat: „Życie i posługa księdza na Wybrzeżu Kości Słoniowej: w sytuacjach, które stanowią wyzwanie dla jego życia”.

W tej perspektywie biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej opracowali i przyjęli pięcioletni plan duszpasterski oparty na potrzebach społeczeństwa Wybrzeża Kości Słoniowej i Kościoła, charakteryzujący się dwoma zasadniczymi osiami: głoszenie Ewangelii jedności, komunia, pojednanie i braterstwo oraz promocja Ewangelii współczucia i miłosierdzia poprzez służbę dla integralnego rozwoju człowieka.
Kongres pozwoli księżom powrócić do swojej podstawowej misji. „Kryzysy świata, naszych czasów i współczesnego społeczeństwa Wybrzeża Kości Słoniowej (kryzys społeczny, kryzys polityczny, kryzys rodzinny itp.) stanowią wyzwanie dla kapłanów i wymagają stosownej odpowiedzi. Zachęcają ich do przemyślenia swojego życia i posługi” – podkreślił bp Gnéba.

 

źródło: Agencja Fides

grafika: pixabay.com

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH