Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Diakon Paweł Łęcki, który pokonał koronawirusa pochodzi z parafii św. Mikołaja w Wysokiej, 30 maja przyjmie święcenia kapłańskie.
Obecnie przebywa na praktyce duszpasterskiej w parafii św. Jadwigi w Radomiu. Pod koniec marca podczas posługi zakaził się koronawirusem od pracownika jednej z firm pogrzebowych. Diakon Paweł jest alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Ostatnie tygodnie mojego życia były szczególne. Przeszedłem koronawirusa, podobnie jak wiele tysięcy osób w naszym kraju. To był czas bardzo wyjątkowy. Wczoraj obchodziłem Niedzielę Dobrego Pasterza w innym sposób. Spędziłem ją w samotności w moim pokoju, to było mocne doświadczenie. Dzisiaj trzeba się modlić przede wszystkim o święte powołania. (diakon radomskiego seminarium duchownego, Paweł Łęcki)

Ostatni raz we mszy świętej uczestniczył w Wielki Czwartek. – To czas naznaczony chorobą, a następnie kwarantanną. Ten okres izolacji spowodował u mnie wielką tęsknotę za seminarium i rodziną – mówi diakon Paweł. – Generalnie był to czas niepewności, lęku ale i jednocześnie zawierzenia Bogu. Ja swoją chorobę przeszedłem w miarę łagodnie, ale z tyłu głowy zawsze pojawiała się myśl o kolejnych zmarłych z powodu COVID-19. Moja choroba była takimi rekolekcjami w drodze do kapłaństwa – dodaje.

W Polsce trwa Tydzień Modlitw o Powołania. Biskup Piotr Turzyński (biskup pomocniczy diecezji radomskiej) zachęca do modlitwy o święte powołania. Bp Piotr Turzyński powiedział, że trwający Tydzień Modlitw o Powołania jest okazją modlitwy o świętość kapłanów. Dodaje, że od tej świętości zależy przyszłość całego Kościoła. – Trzeba się modlić o nowe, dobre i szlachetne powołania, bo dostrzegamy widoczny spadek liczby alumnów w seminariach. Martwię się też o Włochy, gdzie zmarło ostatnio wielu księży. Ewangelia jest niesiona przez pasterzy, którzy celebrują Eucharystię, czy głoszą słowo Boże – mówi bp Piotr Turzyński.

POSŁUCHAJ: O swojej drodze powołania opowiadają alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, w tym jeden, który przeszedł koronawirusa i biskup Piotr Turzyński, który zachęcił do modlitwy o święte powołania.

źródło: KAI, radioplus.com.pl

fot. pixabay.com

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH