Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Prezentujemy świadectwa kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego św. Cypriana w Kikwit w Republice Demokratyczne Kongo.

W dzieciństwie zapragnąłem pójść za Chrystusem na drodze kapłaństwa, chcąc zostać proboszczem w naszym okręgu, a moje pragnienie było bardzo gorące. Z czasem jednak o mało co nie zapomniałem o postanowieniu z mojego dzieciństwa.

Już w dzieciństwie przybycie kapłanów, którzy prowadzili u nas duszpasterstwo, obudziło moje powołanie. Aktualnie jednak to brak kapłanów w naszej diecezji motywuje mnie do realizacji mojego powołaniem.

Mam na imię Maivamanana i mam zaszczyt przedstawić historię mojego powołania i nasze życie w Wyższym Seminarium św. Jana Marii Vianneya.

Wielką przyjemnością jest dla mnie opowiedzenie wam mojej historii o tym wszystkim, co przeżyłem w czasie formacji kapłańskiej, a także o życiu w seminarium.

Prezentujemy dwa świadectwa kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego św. Augustyna w wikariacie apostolskim Iquitos w Peru

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła otacza opieką niższe i wyższe seminaria diecezjalne i zakonne oraz nowicjaty na terenach misyjnych, czyli podlegających Kongregacji Ewangelizacji Narodów (KEN). W miarę możliwości i potrzeb pomaga również niektórym seminariom na terenach, które nie podlegają Kongregacji. 

Rektor: ks. Zbigniew Stanisław Rembała

Liczba kleryków: 16 (8 na filozofii i 8 na teologii)

Liczba formatorów: 2 

 

Seminarium znajduje się na terenie wikariatu apostolskiego Iquitos powstałego w 1945 r. 

  "Polska to moja druga Ojczyzna. Poznałem Europę przez Polskę. W Polskę wpisuje się moje powołanie" - mówi przebywający w Polsce łącznie 9 lat ks. Charles Vianney Tanke z Kamerunu.

   "Zafascynowałem się tym, co robił i robi Jezus. Postanowiłem pójść Jego śladami, mimo że jest to wędrówka bardzo trudna. Teraz to wszystko poznaję jeszcze bliżej. Mam Jezusa obok siebie, a On robi ze mną, co chce. To wspaniałe".

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH