Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Misyjne Materiały Liturgiczne 2019

Drodzy Duszpasterze, Animatorzy i Katecheci!

Wielki Post zbliża się wielkimi krokami. Polecamy MISYJNE MATERIAŁY LITURGICZNE jako pomoc w przeżywaniu tajemnic paschalnych, Dnia modlitwy i postu za misjonarzy męczenników, Niedzieli Dobrego Pasterza, Dnia modlitw za Kościół w Chinach oraz Białego Tygodnia.

 

W jednej z homilii wygłoszonych w Domu św. Marty papież Franciszek wskazując na Osobę Ducha Świętego powiedział: „Czy potrafię Go słuchać? Czy jestem zdolny, by szukać natchnienia przed podjęciem decyzji, wypowiedzeniem słowa czy też dokonaniem czegoś ważnego? A może moje serce jest spokojne, pozbawione emocji, serce nieruchome? Gdybyśmy w niektórych przypadkach zrobili elektrokardiogram – wykres byłby liniowy, bez emocji. Takich ludzi można spotkać także w Ewangeliach. Pomyślmy o uczonych w Prawie: wierzyli w Boga, znali wszystkie przykazania, ale ich serce było zamknięte, nie poddawali się jakimkolwiek niepokojom” (29 maja 2017 r.).


W kontekście tych słów celebrujemy kolejne etapy tegorocznego roku liturgicznego przeżywanego pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Pragniemy, aby był to czas odkrywania Jego obecności i otwierania się na Jego działanie w nas, w naszych wspólnotach i parafiach. Szczególnym czasem jest Wielki Post, Wielkanoc i uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przekazujemy zatem materiały liturgiczne pt. „Posłani w mocy Ducha Świętego”. Ufamy, że głęboko przeżywana modlitwa będzie faktycznie spotkaniem z trzecią Osobą Trójcy Świętej.


Niech te propozycje liturgiczne, przygotowane przez nas na kolejne dni zbliżającego się jakże bogatego czasu, pomogą nam odkrywać, że Bóg Ojciec wciąż działa przez Jezusa w Duchu Świętym. Działa z miłości do nas – do każdego człowieka. A nas czyni swoimi autentycznymi współpracownikami.

Ks. prał. Tomasz Atłas
dyrektor krajowy PDM

 

[W pakiet Misyjnych materiałów liturgicznych wchodzi dwustronny plakat oraz DVD z pokazem - Drogą krzyżową dla dzieci oraz filmem „Katecheci z Misją”].

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH