Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Film „Powołany” ma opowiadać o miłości Bożej i ukazywać wartość kapłaństwa. Zostaną w nim przedstawione historie ludzi świeckich, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem dzięki posłudze kapłanów, co odmieniło ich dotychczasowe życie.

Film będzie przeprowadzał widza przez posługi zlecone kapłanom przez samego Boga, takie jak: głoszenie Słowa Bożego, sakramenty chrztu świętego, pojednania i pokuty, Eucharystii, modlitwa o uzdrowienie, modlitwa o uwolnienie i egzorcyzm, ochrona życia poczętego, posługa miłosierdzia, opieka nad rodzinami oraz przygotowania do śmierci.

W filmie wystąpią uznani kapłani, osoby konsekrowane i stygmatycy, tacy jak: brat Elia, o. James Manjackal, o. John Bashobora, ks. Dominik Chmielewski, o. Antonello i Henrique, ks. Marek Dziewiecki. ks. Tomasz Kancelarczyk, ks. Radosław Siwiński i wielu innych.

W warstwie dokumentalnej zobaczymy niesamowite historie ludzi świeckich, którzy namacalnie doświadczyli spotkania z żywym Bogiem dzięki posłudze kapłanów.

Kampania filmu „Powołany” jest realizowana w dwóch etapach.  Pierwszy etap dobiegł końca i udało się zebrać 55 000 zł. na pokrycie kosztów związanych z pierwszym etapem prac nad filmem. W tym momencie trwa drugi etap kampanii na kwotę 50 000 zł. Kwota ta pozwoli pokryć koszty szerokiego zakresu prac postprodukcyjnych i pomyślnie doprowadzić dzieło do pełnej finalizacji i premiery.  Drugi etap kampanii będzie obejmował szeroki zakres prac postprodukcyjnych (m.in. montaż filmu wraz z udźwiękowieniem, stworzenie wyjątkowej muzyki do filmu, przetłumaczenie filmu na pięć języków, pozwalające na dotarcie do milionów widzów, opublikowanie filmu na kanale YouTube wraz z jego promocją, podziękowania w formie limitowanych płyt DVD z filmem dla darczyńców).

Zespół projektowy stanowią Jan Sobierajski i Andrzej Kocuba – filmowcy, którzy głoszą Dobrą Nowinę za pomocą różnych form video. Od kliku lat wspólnie realizują produkcje, które niosą wartości chrześcijańskie. Warsztat filmowy zdobywali na planach filmowych, w telewizji oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na co dzień pracują w branży filmowo-telewizyjnej. Ks. Piotr Śliżewski to inicjator projektu, który będzie pokazywać prawdę o szczególnym darze, jaki został złożony w ręce kapłanów.

Na przestrzeni ostatnich lat zespół był zapraszany do współtworzenia największych polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak: „Miłość i miłosierdzie” (reż. Michał Kondrat), „Proroctwo” (prod. Fundacja Św. Filomeny), „Dwie Korony” (reż. Michał Kondrat), „Kim jest dla mnie Maryja” (reż. Piotr Śliżewski), „Matteo” (reż. Michał Kondrat).

Ponadto zrealizowali setki form video promujących wartości, w tym ogólnopolskie kampanie, jak np. „Małżeństwo – droga naszego życia” dla Fundacji Mamy i Taty czy spoty dla Papieskich Dzieł Misyjnych.

Dlaczego filmowcy chcą zrealizować ten projekt?

Janek Sobierajski i Andrzej Kocuba widzą ogromną potrzebę zrealizowania filmu, który na nowo pokaże ludziom w Polsce i na całym świecie wartość sakramentu kapłaństwa. Film „Powołany” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga, aby w następstwie mogła nastąpić zmiana stylu życia – na taki, który będzie wypełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka. W filmie zobaczymy ludzi, których życie było pozbawione Boga oraz do czego to doprowadziło. W każdej z tych historii widz może odnaleźć cząstkę siebie.

Zespół projektu chce, żeby ten film dotarł zarówno do ludzi wierzących, jak i niewierzących. Żeby był umocnieniem wiary dla ludzi świeckich, jak i kapłanów. Żeby uświadamiał, jak wygląda życie bez Boga, a jak nabiera sensu, kiedy zwracamy się do Stwórcy.
***
Zespół projektowy chciałby zaprosić Cię do współtworzenia tego wyjątkowego filmu!

Każdy może mieć swój udział w tym dziele, które zostanie udostępnione za darmo na platformie YouTube w pięciu językach. W czasach, w których próbuje się zanegować bezcenną wartość sakramentu kapłaństwa, warto, aby został on ponownie odkryty.
Udało nam się już zrealizować dużą część nagrań z autorytetami. Kolejny etap to rejestracja niezwykłych historii ludzi, którzy przeżyli część swojego życia bez relacji z Bogiem, aż do momentu spotkania Go w osobie kapłana. To świadectwa, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie. A przede wszystkim to niezwykła historia miłości Boga do ludzi.\

Stworzyliśmy zbiórkę na portalu katolikwspiera.pl która pozwoli nam na zebranie budżetu i ukończenie filmu. Potrzebujemy zrealizować kilkanaście dni zdjęciowych, w tym nagrania poza Polską, aby następnie ruszyć z etapem postprodukcji: montażem, animacjami i korekcją kolorów oraz udźwiękowieniem i muzyką.

Stwórzmy razem film, który będzie ewangelizował świat – piszą Janek Sobierajski i Andrzej Kocuba.


https://www.katolikwspiera.pl/powolany-filmowy-dotyk-boga.html

 

 

powolany.pl/mł/PDM

 

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH