Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Tegoroczny Wielki Post przeżywany jest na Ukrainie w duchu modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Związane jest to, z trwającym aktualnie w tym kraju rokiem modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
Do modlitwy, postu i jałmużny w intencji powołań zachęcają wiernych w czasie tegorocznego Wielkiego Postu biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy.

Okres Wielkiego Postu jest wyjątkowym czasem spotkania z Bogiem - podkreśla metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. – W tym okresie wszystkie nasze wyrzeczenia i umartwienia ofiarowujemy za Kościół na Ukrainie, w szczególny sposób prosząc o powołania kapłańskie i zakonne.

W roku jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, jego były sekretarz, zwraca także na pasyjny rys duchowości Papieża Polaka. W tym wszystkim patronuje nam św. Jan Paweł II, który odznaczał się szczególną pobożnością pasyjną – wspomina abp Mokrzycki – śpiewając Gorzkie Żale, odprawiając Drogę Krzyżową, a zwłaszcza poprzez swoje wielkie przylgnięcie do Chrystusowego krzyża

 

źródło: MK/VATICANNEWS.VA

fot. CATHOPIC.COM

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH