Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Dyrekcja krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce odpowiedziała na apel kard. Luisa Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów, aby mocniej wspierać Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła, założone przez Joannę Bigard.

Rok 2020 i ten obecny jest szczególny i wiemy, że blisko 80 tysięcy kleryków w seminariach misyjnych czeka na naszą pomoc. Wiele wspólnot cierpi z powodu COVID-19, dlatego jeszcze mocniej musimy zatroszczyć się o misyjnych kleryków – powiedział ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM.

Dzięki życzliwości mediów przez cały listopad w 2020 roku Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce promowały akcję Adoptuj Misyjnych Seminarzystów (AdoMiS), która jest znana już od ośmiu lat. Polega na zadeklarowaniu stałej modlitwy za seminarium misyjne oraz pomocy materialnej.

4 listopada ubiegłego roku, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, ruszyła też internetowa zbiórka, w której zebrano prawie 35 tysięcy złotych na rzecz misyjnych seminarzystów. Przygotowano specjalne krótkie filmy informacyjne oraz promocyjne, które były emitowane w telewizji, w radiu oraz na zaprzyjaźnionych portalach internetowych.

Rozbudzenie świadomości, że kleryk dziś – jutro będzie kapłanem Chrystusa, musi stać się naszym nadrzędnym i pierwszym zadaniem – powiedział ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Borykamy się ze spadkiem liczby powołanych, są miejsca, gdzie kapłanów brakuje bardzo mocno. Tam, gdzie jest kapłan, jest Eucharystia, a tylko ona prawdziwie buduje Kościół.

Każdego roku z dyrekcji krajowej PDM w Polsce przekazujemy około 70 tys. dolarów na rzecz Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.


 

Trzy kroki adopcji:

  1. Każdego dnia pomódl się za adoptowanych seminarzystów
  2. Wybierz formę pomocy finansowej, która Ci odpowiada:
    • adopcja stała - wpłacasz zadeklarowaną sumę (może być indywidualna lub grupowa),
    • adopcja jednorazowa - wpłacasz dowolną sumę w dowolnym czasie (może być indywidualna lub grupowa),
    • adopcja okazjonalna - wpłacasz w miarę możliwości (może być indywidualna lub grupowa).

Adopcji grupowej podejmują wspólnoty lub grupy znajomych, m.in. koła kleryckie oraz róże różańcowe.

      3.Wypełnij deklarację i przyślij ją do nas.

Darowiznę prześlij na podane konto. Możesz posłużyć się załączonym drukiem lub wypełnić wersję elektroniczną

Konto bankowe: PKO BP SA I/0 Warszawa 72 1020 1013 0000 0102 0002 7169

Zachęć innych do przyłączenia się do akcji AdoMiS!

 

mb/pdm

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH