Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

"Księża są takimi samymi ludźmi jak my. Dlatego w tym cyklu pokazujemy ich przez pryzmat pasji, przez którą mogą również prowadzić do Pana Boga" - mówiła Aneta Liberacka w Radiu Warszawa. Redaktor naczelna Stacji7 opowiedziała o cyklu "O księdzu mowa".

Często obraz księdza w Polsce jest wykrzywiony, ale też niewiele wiemy o duchownych, którzy są blisko nas.

Pomyśleliśmy w redakcji, że każdy z nas spotkał księdza, który go poprowadził w jakąś dobrą stronę. Zrobiliśmy listę takich księży, których znamy, chcielibyśmy o nich poczytać i po kilku minutach mieliśmy zapisanych ponad 50 nazwisk. To niesamowite, że tylu księży nas otacza, a tak naprawdę nie wiemy do końca kim są – mówiła redaktor naczelna Stacji7.

“O księdzu mowa”, to również cykl, który opowiada o przeróżnych pasjach księży, którymi zarażają młodych, co pomaga im również w ewangelizacji.

Księża są takimi samymi ludźmi jak my. Dlatego w tym cyklu pokazujemy ich również przez pryzmat pasji, ponieważ to pokazuje, że poza powołaniem i ewangelizacją mają też pasje, przez którą mogą prowadzić do Pana Boga – podkreśliła Aneta Liberacka.

Kiedy podzielamy te same pasje, to – jak dodała – “cząsteczkę siebie w tym księdzu i może łatwiej mu nas dzięki temu poprowadzić”. Jak zauważyła, nie chodzi też o to, że “każdy ksiądz musi coś wymyślać, bo samym Słowem Bożym nie doprowadzi się człowieka do Boga”.

Absolutnie. Chodzi o to, że łatwiej jest nam pewne rzeczy zrozumieć, jeśli jest to coś bliskiego, co sami kochamy w życiu – mówiła.

 

źródło: kh/Stacja7, fot. cathopic.com

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH