Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Tylko Ci, którzy są powołani rozpoznają w Chrystusie ukrzyżowanym mądrość i moc! – mówił do wiernych zgromadzonych w łódzkiej archikatedrze na święceniach diakonatu Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń abp Grzegorz Ryś. – Nie bądźcie głupimi, bezsilnymi diakonami – to w przyszłości nie będziecie głupimi, bezmyślnymi księżmi – zachęcał czterech nowych diakonów metropolita łódzki.

– Wielu ludzi chce dzisiaj zakładać rodzinę, być mężem, żoną, ojcem , matką. Tylko pytanie: czy chcą tego sami z siebie, bo tak im się podoba, czy próbują rozeznać, że to jest ich powołanie z jakim się do nich zwraca Bóg w Jezusie Chrystusie – mówił metropolia łódzki. Duchowny wskazywał, że ludzie wierzący przeżywają swoje życie w kategoriach powołania. – Bóg nas wzywa. A skoro nas powołuje, to najpierw nas obdarza łaskami, a potem wskazuje zadania. Powołanie to jest odczytanie daru Boga i odczytanie zadania do którego mnie posyła – tłumaczył abp Ryś.

Metropolita łódzki zwrócił uwagę, że bardzo ważnym kryterium rozeznawania powołania jest przyjęcie Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą i mądrością. – Bo dopóki nie poznamy Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mądrością i mocą – to nie wiemy do czego On nas wzywa i nie będziemy potrafili wypełniać tego powołania, które nam zleca – wskazał kaznodzieja. Po homilii kandydaci do diakonatu złożyli przyrzeczenie posłuszeństwa i wierności swojemu ordynariuszowi. Przed błogosławieństwem abp Grzegorz Ryś wręczył nowym diakonom dekrety na parafie, w których będą pełnić swoją posługę i przygotowywać się do święceń prezbiteratu.

Ogólnopolskie Seminarium Duchowne dla Starszych Kandydatów do Święceń, potocznie nazywane: Seminarium 35 +, funkcjonuje w archidiecezji łódzkiej od września 2019 r. Seminarium przygotowuje do kapłaństwa kleryków polskich diecezji, którzy ukończyli 35. rok życia. Rektorem seminarium jest ks. prof. Sławomir Szczyrba.

 

źródło: KAI, fot. YouTube/Archidiecezja Łódzka

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH