Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Lilongwe, Malawi (Agenzia Fides)„Młodzież powinna wybrać życie modlitwy. Tylko poprzez modlitwę będą mogli uważnie wsłuchać się w to, gdzie Bóg ich wzywa i mimo wielu sprzecznych głosów będą mogli mądrze wybrać to, jak chcą żyć” – powiedział bp John Chithonje podczas rozpoczęcia przygotowań do Światowego Dnia Modlitw o Powołania, który odbędzie się w IV niedzielę wielkanocną, Niedzielę Dobrego Pasterza.

„Zachęcam również wszystkich małżonków, aby uświadomili sobie, że małżeństwo jest podstawą wszystkich powołań. Dlatego małżonkowie powinni naśladować przykład Świętej Rodziny – Józefa, Maryi i Jezusa – i pomagać swoim dzieciom stać się chrześcijanami i odpowiedzialnymi obywatelami kraju. W ten sposób wielu młodych ludzi uniknie niewłaściwych zachowań, takich jak nadużywanie narkotyków i wczesna ciąża” – dodał.

W porozumieniu z bp. Chithonje, dyrektorem krajowym PDM w Malawi, ks. Wincenty Mwakhwawa poprosił wszystkich katolików, aby modlili się o powołania w Kościele: „Światowy Dzień Modlitw o Powołania jest kluczowy, ponieważ jest to czas, w którym cały Kościół koncentruje się na modlitwie, aby młodzi ludzie podejmowali dobre decyzje dotyczące swojej przyszłości. Dlatego Kościół zachęca również wszystkich katolików, aby pomagali młodym ludziom – poprzez modlitwę, formację i wsparcie finansowe – w dokonywaniu wyborów, które będą wsparciem dla Kościoła i społeczeństwa”.

Ruth Kundiwa, młoda kobieta z parafii Mtendere, powiedziała, że Kościół poprzez modlitwę powołaniową pomoże jej prowadzić odpowiedzialne życie: „To pomoże mi pogłębić moje życie modlitewne i zachęcam młodych ludzi do przyłączania się do różnych grup. W Kościele dostarczają nam wskazówek i pomagają podejmować właściwe decyzje”.

Mike Banda, z tej samej parafii, powiedział, że Dzień Modlitw o Powołania uświadomił mu, jak ważny jest jako młody człowiek w Kościele i społeczeństwie. „Zawsze myślałem, że jako młody człowiek nie jestem zbyt cenny w Kościele i społeczeństwie, ale Dzień Modlitw o Powołania pomaga mi zrozumieć, że te decyzje, które teraz podejmę, określą, jak cenny będę w przyszłości. Kościół i społeczeństwo liczą na nas, zachęcam więc moich młodych znajomych, by podejmowali mądre decyzje dotyczące ich życia”.

Światowy Dzień Modlitw o Powołania w tym roku obchodzony będzie 25 kwietnia pod hasłem „Powołanie do służby na wzór św. Józefa”. Rozpoczęcie ogólnokrajowych przygotowań miało miejsce w parafii Mtendere w diecezji Dedza.

mł/pdm/(SZ) (Agenzia Fides 23.03.2021)

fot. pixabay.com

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH