Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Dwudziestu sześciu diakonów z archidiecezji warszawskiej przyjmie w sobotę (29 maja br.) święcenia kapłańskie. To najwyższa liczba święconych od 1992 r. w obecnych granicach archidiecezji - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, spośród 26 przyszłych księży 21 przygotowywało się do kapłaństwa w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, a pięciu w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym "Redemptoris Mater".

"Gdy przed rokiem przyjmowali święcenia diakonatu, kard. Kazimierz Nycz powiedział, że od 30 lat nie było tak licznego rocznika, +co jest wielkim darem dla Kościoła, ale i dla misji+" - czytamy w komunikacie.

Jego autorzy poinformowali, że zazwyczaj nowi księża przyjmują święcenia kapłańskie w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, ze względu na pandemię Covid-19, msza św., w czasie której przyjmą święcenia prezbiteratu, zostanie odprawiona o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu udzieli im biskup Rafał Markowski.

W diecezji warszawsko-praskiej święcenia prezbiteratu odbędą się 5 czerwca. Podczas mszy św. o godz. 10.00 w katedrze warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu święceń sześciu diakonom szóstego roku diecezjalnego seminarium duchownego.

 

źródło: PAP, fot. cathopic.com

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH