Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Dziś, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, patrzymy na miłość Chrystusa, który jako Najwyższy i Wieczny Kapłan składa siebie Ojcu w ofierze za nasze grzechy. Ofiarujmy dzisiaj nasze modlitwy za wszystkich kapłanów świata, aby stawali się coraz bardziej alter Christus (drugi Chrystus) dla osób, do których Boża miłość ich posyła.

W Regule Życia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w art. 144 czytamy:
„[...] Jako kobiety włączone w gorliwość kapłańską, poprzez modlitwę i posługę towarzyszymy powołanym do prezbiteratu i wspieramy ich formację.Otaczamy troską prezbiterów i konsekrowanych, w sposób szczególny tych, którzy żyją w sytuacji ubóstwa, choroby i starości oraz modlimy się za nich po śmierci”.

W naszym duchowym DNA zawarta jest troska o kapłanów, dlatego z całego serca dziękujemy, że wspieracie z nami formację kleryków misyjnych.

Jesteśmy szczególnie wdzięczne kapłanom, którzy zamawiając koszule, pomagają swoim młodszym braciom na misjach w ich drodze do kapłaństwa.

„To fantastyczna akcja «Powołanie utkane na miarę». Dla mnie to świadectwo żywotności ducha misyjnego w Kościele. Cieszę się, że mogę w taki sposób pomóc klerykom na misjach w ich drodze do kapłaństwa. Kapłaństwo to niesamowita przygoda życia i służby u boku Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana” – dzieli się swoją refleksją na temat naszej akcji ks. Bartłomiej.

Dziękujemy za wasze zaangażowanie!

S. Violetta Tarka PDDM

Fot. Arch. Sióstr PDDM

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH