Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Centrum Misji Afrykańskich zaprasza księży diecezjalnych i zakonnych, początkujących lub doświadczonych w służbie, którzy aktualnie czują się silni w życiu duchowym i pragną czuwać nad darem wiary i nieustannie wzrastać, na ćwiczenia wewnętrzne Pro fide. Odbędą się one w dniach 15-18 listopada 2021 r. w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym.

Na rekolekcje składa się: modlitwa myślna prowadzona metodą lectio divina, codzienna Eucharystia, studium, możliwość osobistej rozmowy duchowej, celebracje modlitewne inspirowane duchem misyjnym, wieczorne kolokwia braterskie, osobisty i wspólnotowy czas relaksu.

Prowadzącym ćwiczenia wewnętrzne Pro fide będzie ks. Jarosław Tomaszewski, misjonarz z diecezji płockiej, który przez siedem lat służył w Urugwaju. Jest profesorem teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Montevideo.
Ks. Tomaszewski był najpierw proboszczem parafii św. Antoniego w Aiguá, malowniczej miejscowości położonej w urokliwych górach Carapé. Następnie został mianowany ojcem duchownym i kapelanem diecezjalnego kolegium Matki Bożej z Verdún w Minas. Został równocześnie proboszczem parafii Matki Bożej Fatimskiej w tej miejscowości i stolicy departamentu Lavalleja, pełniąc w tym samym czasie przez dwa lata funkcje administratora drugiej i oddalonej od Minas o czterdzieści kilometrów parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Solis de Mataojo.
Pracę misyjną w tych placówkach łączył z zajęciami akademickimi, będąc od roku 2015 wykładowcą na Papieskim Wydziale Teologicznym w stolicy Urugwaju. Z dniem 9 września 2019 roku został powołany przez Konferencję Episkopatu Urugwaju na wychowawcę kleryków w funkcji prorektora w jedynym, międzydiecezjalnym, urugwajskim Wyższym Seminarium Duchownym „Cristo Rey” z siedzibą w Montevideo.
Ks. Tomaszewski aktualnie przebywa w Polsce.

Więcej informacji na stronie: https://rekolekcje.info/rekolekcje/2646-dla-wzrostu-w-wierze-pro-fide-rekolekcje-dla-ksiezy


Źródło: mł/pdm/rekolekcje.info/diecezjaplocka.pl, fot. Facebook

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH