Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Nazywam się Amauri Gabriel Narvaez Siquihua, mam 20 lat, pochodzę z wikariatu apostolskiego San José del Amazonas, parafii Nuestra Señora de Lourdes w Yanashi.
Kiedy wstąpiłem do seminarium, na pierwszym roku było mi ciężko zaadaptować się do nowych warunków. Przeżywałem rozstanie z rodziną, w domu formacyjnym spotkałem kleryków, z którymi miałem trudności w relacjach. Ta sytuacja sprawiła, że zastanawiałam się, czy ta droga jest dla mnie. Wytrwałem do końca roku, ale nie przystąpiłem do egzaminów.

Po ponownym rozpoczęciu studiów w roku 2019 czułem się zmotywowany do kontynuowania studiów, ale po kilku miesiącach znowu zaczęły nachodzić mnie wątpliwości, pytałem, czy to naprawdę jest moje powołanie, straciłem chęci do zdobywania wiedzy, kolejny raz chciałem zrezygnować z seminarium. Doceniam starania moich wychowawców, którzy wspierali mnie w tym kryzysie powołaniowym i skłaniali do głębokiego przemyślenia rezygnacji. Pod koniec roku poczułem pokój w sercu, zdałem egzaminy i wyjechałem na wakacje, aby pobyć z rodziną.


W roku 2020 kontynuowałem naukę w seminarium, ale był to chyba najgorszy rok w moim życiu. Dotknął mnie COVID-19, ciężko przechodziłem tę chorobę, byłem osłabiony i zmęczony. Pandemia i niepewność z nią związana sprawiły, że traciłem chęć robienia czegokolwiek. Przebywanie w kaplicy też nie miało dla mnie sensu, bo było rutyną.


Zacząłem więc myśleć o opuszczeniu seminarium, bo poczułem niechęć do tego miejsca. Jednak dzięki moim wychowawcom i kierownikowi duchowemu zostałem, by kontynuować formację. Te kryzysy spowodowały przełom w nastawieniu do własnego powołania, uznałem, że jest to moja właściwa droga i mam pewność, że pełnię wolę Bożą. Chciałbym dojrzewać w tym przekonaniu i wytrwać do końca, nie tylko seminarium, ale także w kapłaństwie. Jestem gotowy stawić czoła każdej burzy, która mogłaby mnie sprowadzić z drogi do kapłaństwa.

Będę Was informował o rozwoju mojego powołania. Niech Wam Bóg błogosławi i wynagradza Waszą pomoc przygotowującym się do kapłaństwa w różnych krajach świata.


Amauri Gabriel Narvaez Siquihua

Fot. arch. Seminarium w Iquitos

***

Materiał pochodzi z 4 numeru "Misji Dzisiaj". Zapraszamy do lektury innych artykułów związanych z Papieskim Dziełem św. Piotra Apostoła.

Zamów już dziś! Kupując u nas – wspierasz misje!

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH