Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Dziewięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie weźmie udział w wakacyjnych stażach misyjnych. Będą pomagać w placówkach misyjnych w Peru, Brazylii i Boliwii. Niektórzy są już na misjach.

– Może po latach ten wyjazd zaowocuje misyjnym powołaniem – mówi rektor seminarium ks. Jacek Soprych.

„Alumni pomagają w pracach fizycznych, przyglądają się pracy misjonarzy, odwiedzają placówki misyjne. To doświadczenie, które myślę, że umocni w ich sercach pragnienie pracy misyjnej – dodaje.

Szymon i Mateusz są w Peru. O swoich wrażeniach piszą na Facebooku Ogniska Misyjnego WSD Tarnów.

„Z naszego kraju nie ma bezpośredniego połączenia ze stolicą Peru, stąd też wylatujemy do Amsterdamu, na tamtejszym lotnisku czekamy jeszcze cztery godziny, aż wreszcie wsiadamy na pokład samolotu, by po dwunastu godzinach szczęśliwie wylądować na lotnisku w Limie. Zostajemy przywitani przez przyjaciela polskich misjonarzy Padre Roberto, co sprawia, że od samego początku czujemy się w kraju Inków naprawdę dobrze. Chcąc nieco zregenerować siły po podroży, korzystamy z polskiej gościnności peruwiańskiego księdza” – relacjonują alumni.

Klerycy WSD w Tarnowie biorą też udział w oazach dla dzieci, młodzieży i rodzin.

„Są animatorami, pomagają organizatorom. Ważne też jest ich świadectwo. Sami korzystają duchowo z tych oaz” – podkreśla ks. Jacek Soprych, rektor WSD.
Alumni tarnowskiego seminarium są także wolontariuszami w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie a także pomagają w Domu Księży Emerytów w Tarnowie.

Klerycy są przewodnikami w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie i klasztorze sióstr klarysek w Starym Sączu. Ponadto działają w grupach gospodarczych w Tarnowie i Błoniu, gdzie m.in. obok prac porządkowych pomagają w bibliotece i w kuchni, gdzie przygotowują przetwory na zimę.

Ponadto alumni wezmą udział w pielgrzymce sztafetowej.

Obok pracy jest też wypoczynek w Zakopanem, a chórzyści wezmą udział w warsztatach, które zaplanowano nad morzem.

Tymczasem w seminarium trwa rekrutacja na nowy rok akademicki. Drugi termin egzaminu odbędzie się 6 września.

Młodzi mężczyźni, którzy chcą rozeznać powołanie mogą wziąć udział w rekolekcjach, które odbędą się w Zakopanem od 7 do 12 sierpnia. Trwają zgłoszenia.

 

źródło: KAI, fot. cathopic.com

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH