Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

logo Misyjny Bukiet

Inicjatywa „Misyjny Bukiet” to propozycja skierowana do szerokiego grona odbiorców: księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców i jubilatów. Zachęcają oni swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów. Jest to wyraz wdzięczności za dar kapłaństwa, małżeństwa, powołania oraz za dar życia.


W dniu uroczystości goście kwotę przeznaczoną na kwiaty mogą włożyć do przygotowanej specjalnie na tę okazję koperty lub skarbonki. Temu gestowi towarzyszy modlitwa za seminarzystów, którzy w krajach misyjnych przygotowują się do kapłaństwa, za nowicjuszy i nowicjuszki.


Dzieło św. Piotra Apostoła, istniejące od 1889 roku, również dzisiaj pomaga rozwiązywać problem kształcenia lokalnych powołań. W krajach misyjnych nie brakuje chętnych do seminariów, lecz najczęściej brak jest środków na ich utrzymanie. PDPA w Polsce obecnie otacza opieką ponad 115 seminarzystów z Peru i Madagaskaru. Zachęcamy więc do wsparcia kleryków z krajów misyjnych poprzez włączenie się w inicjatywę „Misyjny Bukiet”.

ikona koperty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ikona tel. 22 536 90 30

 

kopertka
kopertka „Misyjny Bukiet”

 

karteczka Misyjny Bukiet      
     karteczka dołączona do zaproszenia (neoprezbiter lub jubilat)        
  karteczka Misyjny Bukiet
karteczka dołączona do zaproszenia (nowożeńcy)
skarbonka Misyjny Bukiet
składana skarbonka „Misyjny Bukiet”

 

 

AdoMis

Adoptuj misyjnych seminarzystów

KOPERTKA MISYJNEGO BUKIETU

KOSZULKA NA MISJE

MISYJNY KRZYŻYK DLA BIERZMOWANYCH